BEZPIECZNIK - gazeta szkolna ZSEiI Giżycko

Nieregularnik Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wydawany od 1998 r.

Parę lat mieszkałem w Londynie...

 Pan Mariusz Kamiński od lat uczy nas języka angielskiego, a i tak wielu z nas nie wiedziało np. iż nasz kochany profesor jest z wykształcenia fizykiem :) Jest jeszcze parę rzeczy, o których nie wiecie, a więc nosy w monitor i czytamy :P
Czytaj dalej...

Co słychać w samorządzie?

Słychać wybory... Zaplanowane na listopad odbyły się 2 grudnia. Tak ustalił samorząd uczniowski na zebraniu 16 listopada. Wówczas ustalona została lista wyborcza, na której znalazły się następujące osoby: 
      - Dorota Bochenek IIo 
      - Mariola Czajkowska IIo 
      - Pawel Cywilis IIt
      - Piotr Giedziusiewicz IIIb
      - Magdalena Kępińska IIt
      - Bartosz Lewandowski IIIb
      - Marcin Mścichowski IIIa
      - Michał Oleksiak IIt
      - Filip Pardo IIa
      - Paweł Wardak IIIa 
Powołano także Szkolną Komisję Wyborczą, ale jej skład zmienił się przed wyborami, ponieważ dwóch członków Komisji nie stawiło się do pracy w dniu wyborów. Ostatecznie w Komisji pracowali: Krzysztof Kowalski z IIIo dotychczasowy przewodniczący, Emilia Kordowska z IIo po raz drugi w komisji wyborczej oraz Robert Rodak z IIo.
Przy życzliwości nauczycieli, którzy zgodzili się oddać 5 minut lekcji, uczniowie oddali swój głos na specjalnie przygotowanych do tego kartach (jedna kandydatura z dziesięciu). Wszyscy wybierali również młodzieżowego Rzecznika Praw Ucznia oraz opiekuna samorządu.
Czaja

Samorządowa ekspansja młodzieży,
czyli Młodzieżowa Rada Miasta Giżycka

 
Kiedy przed dwoma laty pani burmistrz miasta Jolanta Piotrowska zorganizowała kilka spotkań z giżycką młodzieżą i zaproponowała jej głos w sprawach miasta - naszą szkołę reprezentowały wówczas ubiegłoroczne absolwentki - Paula Porolniczak i Aneta Nieradko. Wtedy ta młodzież zadecydowała o tym, że jej działalność ma być sformalizowana. Jak sobie zażyczyli tak, i się stało. Wydział Promocji Urzędu Miasta przygotował statut i regulaminy. 
W tej chwili wypadki toczą się szybko. 14 listopada młodzież zebrała się u burmistrza, aby ustalić szczegóły wyborów. Wybrano 3 osoby do miejskiej komisji wyborczej, szkoły zaś - gimnazja, licea, technika- podzielone są na okręgi wyborcze. Elektryk dostał nr 8.
Chętni do Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka mieli kilka dni na zebranie 25 podpisów na listach poparcia. Z naszej szkoły w terminie zgłosiły się 2 osoby: Mariola Czajkowska z IIo i Filip Pardo z IIa. W takiej sytuacji wyborów w okręgu nr 8 nie będzie, bo warunki spełniły dwie osoby i automatycznie uzyskały dwa mandaty przypadające na naszą szkołę. 
Tak więc Mariola i Filip będą naszymi przedstawicielami w Młodzieżowej Radzie Miasta Giżycka. A więc wszelkie uwagi i postulaty dotyczące spraw młodzieżowych w mieście możecie już niebawem załatwiać przez swoich przedstawicieli. 
Wydaje się, że współpraca z władzami miasta Giżycka ułoży się dobrze, choćby ze względu na osobę Rafała Ciechanowicza, który współdziała z młodzieżą. Absolwent "Elektryka", czyli nasz stary kolega jest sympatyczny i kompetentny, na pewno dobrze poprowadzi nas po ścieżkach samorządowych, pomoże zdobyć doświadczenie w działalności społecznej.
Czaja
 ©  "Bezpiecznik" Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych 2014