BEZPIECZNIK - gazeta szkolna ZSEiI Giżycko

Nieregularnik Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych wydawany od 1998 r.

Wstępniak do Nr 33

Czas płynie nieubłaganie. Pierwsze półrocze już za nami. Wszyscy jesteśmy odrobinę mądrzejsi, bogatsi w wiedzę, doświadczenie i emocje, których wspólnie doświadczamy. Redaktorzy gazety starali się dotrzeć wszędzie tam, gdzie działo się coś ciekawego. Przeczytacie więc relacje ze studniówki, wycieczki do Wilna, kuligu, jasełek i choinki dla dzieci z ubogich rodzin. Dowiecie się, jakie sukcesy odnosi młodzież "Elektryka" w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Przeczytacie wywiad z wicedyrektorem Mieczy-sławem Kociszem, ukazujący nie tylko jego osobę, ale i naszą szkolną rzeczywistość.Tematem przewodnim tego numeru "Bezpiecznika" są relacje damskomęskie. W końcu całkiem niedawno obchodziliśmy Walentynki, a już za pasem Dzień Kobiet :) Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Życzymy, by nie zabrakło jej w sercach i umysłach naszej młodzieży, a zwłaszcza maturzystów. Oby z promiennym uśmiechem sięgali po książki i solidnie przygotowali się do "egzaminu dojrzałości".
Redakcja

Ślubowanie maturzystów


Zanim nadejdzie czas wytężonej pracy umysłowej i pierwszego poważnego sprawdzianu wiedzy, jakim jest matura, tegoroczni maturzyści spotkali się na balu studniówkowym. To był ich czas, czas na radość i wspólną zabawę.Oto jak z ręką na sercu ślubowali:
JA, maturzysta ZSE, ślubuję: że trzeciego dnia od zakończenia balu studniówkowego zakończę imprezowanie na okres 100 dni. Rozpocznę intensywne powtarzanie, utrwalanie, ewentualnie naukę własnych przedmiotów maturalnych oraz że będę pielęgnował miłe wspomnienia związane z przynależnością do jedynej, niepowtarzalnej i wybuchowej młodzieży ZSE. Czy uda im się dotrzymać tej obietnicy? Oby.
Czytaj dalej...
Życzę Ci kobieto z "Elektryka"
abyś odnalazła: 
w ciszy swoje myśli i marzenia,
w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzeń,
w otaczającym świecie radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach
wielkość natchnienia,
a w sobie miłość.
uczeń ZSE

Niekosztowne inwestycje

Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach technicznych! 
10 stycznia elita uczniów "Elektryka" zmierzyła się z zadaniami II etapu Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej w Białymstoku
Ekipa ZSE zajęła I miejsce na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej w Olsztynie
Czytaj dalej...

Lekcja demokracji

W szkole uczymy się tych podstawowych zasad demokracji, a samorząd uczniowski jest szkołą demokracji. Artykuł o wyborach do samorządu uczniowskiego...
Czytaj dalej...

Nowa matura - zmorą uczniów


Na przełomie listopada i grudnia, uczniowie klas licealnych z ZSE (Liceum Ogólnokształcące i Liceum Profilowane) "produkowali" się na próbnym, nowym egzaminie dojrzałości. Zaskoczył on większość uczniów i nauczycieli.
Czytaj dalej...

Nauczyciele dręczyciele

Fraszki o nauczycielach, autorstwa Tomka Dąbrowskiego z Vt zaprezentowane na Studniówce 2005.
Czytaj dalej...

Męskie wtopy z kobietami...

Humor z marginesowej kolumny w 33 numerze "Bezpiecznika" (bogatsza wersja :)
Czytaj dalej...

Kupię, z własnych pieniędzy...

Czytaj dalej...
 ©  "Bezpiecznik" Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych 2014